جلسه استیضاح وزیر راه و شهرسازی آغار شد
۲۲ام اسفند ۱۳۹۶ دانلودی ها

به گزارش دانلود ۹۰، اولین دستور کار جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس بررسی طرح استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نوبت صبح بود که نمایندگان با ۱۲۶ رای موافق، ۱۲۴ رای مخالف، ۲ رای ممتنع و ۱ رای باطله از مجموع ۲۵۳ رای ماخوذه با طرح استیضاح علی ربیعی مخالفت کردند.

در جلسه ظهر امروز فراکسیون امید، موضوع استیضاح آقای آخوندی مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا جمع‌بندی اعضا این شد که فراکسیون امید با استیضاح آقای آخوندی مخالفت کند. فراکسیون امید در جلسه صبح امروز نیز با استیضاح ربیعی مخالفت کرده بود.

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی هم گفت که این فراکسیون چگونگی رای به استیضاح وزیر راه را به عهده اعضا گذاشته است.

هم‌چنین سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی در توضیح جلسه امروز ظهر امروز این فراکسیون برای بررسی استیضاح وزیر راه گفت: اکثریت نمایندگان این فراکسیون موافق استیضاح آقای آخوندی هستند.

****

علیرضا بیگی، نادر قاضی‌پور، احد آزادیخواه، احمد مرادی، قسیم عثمانی و داریوش اسماعیلی به عنوان متقاضیان استیضاح به ایراد سخن می‌پردازند و بعد از آن وزیر از خود دفاع می‌کند. بعد از دفاعیات وزیر، احمد امیرآبادی و محمدعلی وکیلی به عنوان دو متقاضی دیگر استیضاح توضیحاتی را ارائه می‌دهند و در نهایت آخوندی مجددا در پشت تریبون از عملکرد خود دفاع خواهد کرد.

قرار است جلسه استیضاح در طول سه ساعت به اتمام برسد.

 

علیرضابیگی در موافقت با استیضاح:

وزارت راه و شهرسازی، آتش بر خرمن اعتماد مردم زده است.

علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در انتفاد به عملکرد وزیر راه و شهرسازی گفت: بسته شدن اتوبان‌های منتهی به پایتخت و شرایط فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) را در بارندگی اخیر دیدیم که حال و روز این وزارتخانه را نشان می‌دهد.

وی افزود: امروز ما ۲ میلیون واحد مسکونی خالی داریم درحالیکه به درد فقرا نمی‌خورند.

بیگی خاطر نشان کرد: بافت فرسوده انقدر بلاتکلیف است که رئیس جمهور خود شخصا به موضوع بافت فرسوده ورود کرده است.

نماینده مردم تبریز در ادامه بیان کرد: آقای وزیر! شما به خاطر زد و بند در این وزارتخانه هستید و معلوم نیست چرا دولت آبروی خود را در سبد چنین فردی گذاشته است.

قاضی پور در موافقت با استیضاح:

قاضی پور، نماینده مردم ارومیه اظهار داشت: آن روزی که دولت ما به کاخ توجه کند و زمانی که یک روحانی از کوخ نشینی خارج شود و به کاخ نشینی روی آورد، باید فاتحه دولت را خواند.

وی افزود: ملت عدالت و اشتغال می‌خواهند، اتاق وزین نمیخواهند

نماینده مردم ارومیه خاطر نشان کرد: کارنامه آخوندی آغشته به خون کسانی است که در زمان وزارت او کشته شدند؛ با کارنامه خون آلود وزارت راه، مجلس نباید به آخوندی اجازه ادامه کار دهد.

وی افزود: آخوندی مسکن مهر را ۵ سال است که نگه داشته است. آقای وزیر شما وعده داده بودید که هر سال ۶۰۰ هزار واحد مسکونی بسازید، اما آجر روی آجر نگذاشته اید.

آزادیخواه در موافقت با استیضاح:

احد آزادیخواه، نماینده مردم ملایر اظهار داشت: آقای اخوندی این سومین بار است که شما به مرحله استیضاح می‌رسید؛ کمی تامل کنید که چه اشکالی در کار است که وکلای ملت سه بار استیضاح تان می‌کنند.

وی افزود: چرا وزارتخانه با وزیری که انگیزه ندارد، کارش را ادامه دهد؟ وقتی پول ندارید، به مردم قول ندهید و پروژه‌ای را کلنگ نزنید.

 ادامه دارد


مطالب پیشنهادی