گزارش ویژه AFC از «مارادونای آسیا»
۱۹ام آبان ۱۳۹۶ دانلودی ها

گزارش ویژه AFC از «مارادونای آسیا»
به گزارش دانلود ۹۰، ایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در سالروز تولد علی کریمی اسطوره فوتبال ایران در گزارشی مفصل به دوران فوتبالی کریمی پرداخته و از وی به عنوان «مارادونا آسیا» یاد کرده است.

سایت AFC نوشت: «در حوالی این هزاره، طرفداران فوتبال ایران دوران خاصی را در تاریخ فوتبال خود باوجود بازیکنان مستعد شاهد بودند. این می‌تواند قابل بحث باشد که هیچ کدام از این بازیکنان شهرت علی کریمی را ندارد. با قدرت دریبل جادویی و توانایی غیر قابل پیش بینی، کریمی در سراسر قاره آسیا در قرن بیست و یکم به خوشبختی دست یافت. در روزی که او ۳۹ ساله می‌شود، AFC نگاهی به دوران حرفه‌ای گذشته علی کریمی، مارادونای آسیا دارد.»

در ادامه این گزارش به دوران شروع فوتبالی علی کریمی اشاره شده و آمده است: «بعد از بازی در نفت و سایپا، علی کریمی به تیم فتح تهران رفت. این تیم در حال حاضر وجود خارجی ندارد، اما همیشه از آن به عنوان تیمی که کریمی ۱۸ ساله را در سال ۱۹۹۶ به فوتبال بزرگسالان معرفی کرد یاد می‌شود. او خیلی زود توجه باشگاه‌های دیگر را با بازی هایش در تیم فتح جلب کرد. در سال ۱۹۹۸ و پیش از آنکه کریمی ۲۰ ساله شود، کریمی حرکت بزرگی به سمت پرسپولیس غول ایرانی داشت.»

این گزارش با یادآوری عملکرد کریمی در پرسپولیس ادامه می‌یابد و سپس به دوران حضورش در تیم الاهلی امارات اشاره می‌کند: «کریمی خیلی زود به خارج از ایران رفت، ولی بر خلاف آنچه که خیلی‌ها فکر می‌کردند، نه به اروپا. او پرواز کوتاهی از روی خلیج فارس داشت تا به تیم الاهلی امارات بپیوندد. این تصمیمی بود که باعث سورپرایز خیلی‌ها شد، ولی کریمی اعتقاد داشت این بهترین تصمیم است.»

انتهای پیام/


مطالب پیشنهادی